Schoolkrijtdropjes van ALDI

door onder Snoep
Kenmerken: , , ,

Vegan schoolkrijtdropjes! Dit was altijd één van mijn favoriete soorten drop, dus ik was best verdrietig toen ik erachter kwam dat er geen vegan variant van bestond. Maar die is er nu dus wel. Aldi heeft bevestigd dat de e-nummers en aroma's plantaardig zijn. We hebben meteen twee doosjes gekocht, en die waren héél snel op.

De ingrediënten

Suiker, melasse, tarwebloem, glucosestroop, kokosvet, zoethoutwortelextract, salmiakzout, verdikkingsmiddel (E414), kleurstof (E171), gemodificeerd aardappelzetmeel, kokosolie, stabilisator (E420), natuurlijke aroma's, emulgator (E471).

Hoe smaakt het?

Deze dropjes smaken precies zoals het hoort: knapperige mint buitenkant, zachte chewy drop binnenkant met een subtiel anijssmaakje. Ik word er diep gelukkig van, heerlijk!

Wat kost het en waar is het te koop?

Deze dropjes zijn alleen verkrijgbaar bij Aldi. Ze zitten in een mixdoos met twee andere dropsmaken die niet vegan zijn. Een doosje met 300 gram kost €1,69.

11 Reacties

Aelaidys op 27-3-2017 - 15:53

Ooh gaaf, die vond ik ook altijd zo lekker! Zijn die bij alle Aldi's of alleen bij grotere of in steden?

Martine op 27-3-2017 - 15:58

Ik denk dat ze bij alle Aldi's te koop zijn Aelaidys, maar ik weet het niet zeker.

Aelaidys op 28-3-2017 - 17:20

Bedankt heb ze i.d.d. ook gevonden bij de Aldi in mijn dorp! :) Ze zijn heerlijk

Patrick op 30-3-2017 - 19:42

Bij de Aldi in Velp (Gelderland) was deze helaas niet te koop :(.

F. op 21-4-2017 - 11:33

Ik wilde deze vandaag halen om uit te proberen maar ik zag dat er helaas nu rundergelatine in zit :( zo jammer!

Martine op 22-4-2017 - 14:33

Hoi F., waarschijnlijk had je nog een oude verpakking. De nieuwe zijn vegan. Even geduld dus nog.

Patrick op 26-11-2017 - 12:09

Deze krijtjes zijn nu verkrijgbaar in zakjes van nu 350 gram, niet meer in doosjes.

Patrick op 26-11-2017 - 12:14

Oh, en de prijs is nu iets hoger omdat er denk ik iets meer in zit. De prijs is nu € 1,99 en de ingrediënten zijn onveranderd. Heb er zojuist namelijk een zakje gekocht. Misschien zijn er nog wel doosjes, maar dan zal het waarschijnlijk verdwijnen en worden het nog zakjes.

Martine op 27-11-2017 - 11:28

Dankjewel voor de informatie Patrick!

Claudia op 24-3-2018 - 17:31

Hoi! Ik wil geen spelbreker zijn maar ik kijk tegenwoordig ook altijd naar de E-nummers want daar zitten net zo goed dierlijke producten in. Het e-nummmer 471 is bijvoorbeeld niet vegan. Ik heb er een app voor en die liet mij dat weten. Op deze site kun je het ook terugvinden (en vele andere): http://www.goedgeweten.be/ingredienten/e471/ Het is niet zeker of het dierlijke producten bezit, maar het kan dus wel! E471 Mono- en diglyceriden van vetzuren, Glycerol-vetzuuresters, Mono- en diglyceriden, Mono- en diglyceriden van voedingsvetzuren Bereiding/oorsprong: Synthetische vetten, verkregen uit glycerol (E422) en natuurlijke vetzuren. Deze vetzuren kunnen van dierlijke of plantaardige oorsprong zijn. In de praktijk is het vrijwel altijd plantaardig vet, maar het gebruik van dierlijk vet is niet uit te sluiten. Algemene opmerking: Chemisch is er geen onderscheid te maken tussen dierlijke of plantaardige vetzuren. Dit e-nummer behoort tot de categorie geleermiddelen, emulgatoren, stabilisatoren en verdikkingsmiddelen (E400-E495). Dit ingrediënt bevat mogelijk dierlijke stoffen (onbepaald)

Martine op 25-3-2018 - 9:00

Hoi Claudia, ik kijk ook altijd naar de e-nummers, en als een product e-nummers bevat die dierlijk kunnen zijn vraag ik die na bij de fabrikant. Daarom staat er in deze post 'Aldi heeft bevestigd dat de e-nummers en aroma's plantaardig zijn.' E471 en E422 kunnen in theorie inderdaad dierlijk zijn, dus daarom vraag ik ze altijd na, maar in de praktijk ken ik geen enkel voorbeeld van een product waarin deze e-nummers dierlijk zijn. Het komt dus héél zelden voor.

Schrijf een reactie