Bumi lupine tempeh

door onder Vleesch
Kenmerken: , , ,
Bumi lupine tempeh vegan sojavrij

Tempeh wordt meestal gemaakt van sojabonen, maar Bumi heeft tempeh van lupine! Lupine is net als soja een super eiwitrijke peulvrucht met een goed aminozuurprofiel. Het is ook ook uitzonderlijk rijk aan vezels. De lupine van Bumi wordt lokaal geteeld. Ik kreeg een paar pakjes thuisbezorgd om te proeven.

Er zijn drie smaken, Aziatisch, Indiaas en Mexicaans. De laatste twee zijn sojavrij, fijn voor mensen die allergisch zijn. Het is mooi dat er weinig zout aan deze producten is toegevoegd. Bumi heeft aangegeven dat ze in de toekomst ook blokken tempeh zonder marinade gaan produceren, die je zelf op smaak kunt brengen. Super tof!

De ingrediënten

Aziatisch gekruid: tempeh: gefermenteerde lupinebonen, water, entcultuur; marinade: zonnebloemolie, tamari (gefermenteerde sojabonen, zout), rijststroop, gember, citroensap, sesamolie, ui, cayennepeper, knoflook, guargom, zout.

Mexicaans gekruid: tempeh: gefermenteerde lupinebonen, water, entcultuur; marinade: tomaat, zonnebloemolie, citroensap, ui, oregano, rijststroop, zout, paprika gerookt, cayennepeper, cacao, komijnzaad, knoflook.

Hoe smaakt het?

Deze voorgekruide lupine tempeh blokjes hebben een hele karakteristieke smaak, die ik lekkerder vindt dan die van soja tempeh. De textuur is vergelijkbaar met tempeh van sojaboontjes, met fijne smeuïge beet. Je herkent duidelijk de verschillende smaakprofielen van de Aziatische, Mexicaanse en Indiase marinades. De Mexicaanse en Indiase variant hebben allebei een beetje een pittige kick van de cayennepeper.

Wat kost het en waar is het te koop?

Je vindt deze lupine tempeh bij biowinkels zoals Ekoplaza. Een verpakking van 175 gram kost €3,95.

1 Reacties

Barbara op 27-10-2020 - 20:58

Super lekker die Bumi zonder soja. Heerlijk met rijst en groenten. En fijn wanneer je zoals ik allergisch bent voor soja.

Schrijf een reactie